ילדת בשעה טובה, וחזרתם הביתה בהרכב מורחב. עכשיו מתחיל האתגר האמיתי. עד עכשיו היה לך את מי לשאול ועם מי להתייעץ, אפשר היה להניח את הילד בתינוקיה ולקפוץ להתקלח, היה מי שיביא לך אוכל, מים או משהו מתוק, והיו עוד יולדות שאפשר לחלוק אתן את החוויה. אבל עכשיו את בבית, לבד: בן או בת הזוג חזרו לעבודה, הסבתות עובדות, ולחברות יש חיים משל עצמן. אז מה עושים עם כל העייפות הזו, ההנקות סביב השעון, הרעב, מצבי הרוח וחוסר הביטחון שעולה עם כל ציוץ: קר לו? חם לו? אני מניקה אותו נכון? ואיך קוראים לי בכלל?

קבלת עזרה מקצועית חשובה לכל יולדת, בכל לידה, ועם כל רקע תמיכתי. בעבר, כאשר יולדות חזרו אל חיק המשפחה הרחבה, תמיד היו אמהות, דודות ואחיות להיעזר בהן וללמוד מהן. היום את מוצאת את עצמך לבד, עם תינוק וארבעה קירות. אם הפכת לאמא בפעם השנייה או יותר, את ערוכה יותר לשינוי המנטלי — אבל נוסף על כל אלו יש לך ילד נוסף לטפל בו, ואת רוצה גם לרקום מחדש את התנהלות התא המשפחתי. זה בדיוק הזמן להוריד מעצמך את העומס, ולקרוא לי.

התפקיד שלי הוא לעזור לך, ולכם, לבנות את הכישורים שלכם כהורים. אף אחד לא נולד הורה. אני כאן כדי להקנות או לרענן את המיומנויות שדרושות לכם, ובעיקר להקנות לכם ביטחון — כדי שתסמכו על עצמכם ותהיו רגועים, וכך תצליחו ליהנות גם מהתינוק הקטן וגם מעצמכם כהורים.

איך אני עושה את זה? קודם כל אוודא שאכלת ושתית, שהתקלחת והחלפת בגדים. אני כאן, אז את יכולה קצת לנוח ולדאוג לעצמך. אחר כך נתיישב לכוס תה ואקשיב לך בסבלנות: אשמע ממה את נהנית וממה פחות, מה זורם לך בטבעיות ומה את לא מצליחה לעשות, כמה ישנת הלילה וכמה בכלל — ובעיקר אהיה שם בשבילך, אחבק ואעזור לך להקשיב לאינסטיקנט האימהי שלך ולהאמין בו.

אחר כך נתפנה גם לתכל'ס: אתן לך הדרכה מקיפה בכל הקשור בתינוק. אראה אם את מניקה נכון וטוב ואם יש משהו לתקן. אם אזהה בעיה חמורה יותר בהנקה, אפנה אותך ליועצת הנקה מוסמכת. אלמד אותך מה עושים כשיש גודש, איך להתייחס לגוף שרק עכשיו עבר לידה, ואולי אף אתן לך משהו טבעי לחיזוק ולהתאוששות. אראה לכם איך מחזיקים נכון את התינוק, איך מרימים, מחתלים, מרגיעים ומקלחים ללא בכי. אעזור לכם לתכנן את מערך התמיכה המשפחתית (אם קיימת), ולהגדיר את חלוקת התפקידים, המטלות והציפיות. נמצא ביחד את המקומות שבהם גם אבא יכול להיות חלק מחייו של הקטנטן, ונעביר לו אחר כבוד לפחות פעילות אחת עם התינוק שהיא רק שלו.

רק שיהיו בריאים

אין מה לעשות: כולם חולים לפעמים, וכשזה קורה לקטנטנים שלנו, זה ממש לא נעים – בין אם מדובר בהצטננות מינורית, ובין אם אלו אלרגיות, דלקות או קשיים התפתחותיים.

כנטורופתית, אני מעדיפה לטפל במשפחה באמצעות רפואה טבעית מונעת, ומשתדלת לצמצם ככל האפשר את השימוש באנטיביוטיקות ובתרופות אחרות. כשהגמד הפרטי שלי מגלה סימנים מדאיגים אני נעזרת בניאולי, המרכז לרפואה טבעית לילדים. את נעמה ואפרת, המנהלות של המרכז, הכרתי במהלך הלימודים, ותמיד הערכתי את השיטתיות והקפדנות שלהן ואת הגישה החמה, הנינוחה והתכליתית שהן מיישמות. כשהן הקימו את ניאולי, שמחתי על ההזדמנות לעבוד איתן ולספוג מהידע הרחב שבו הן בקיאות.

בניאולי מאמינים בטיפול משולב ויש להם מגוון של מטפלים בקשת של שיטות שונות, כך שתמיד יימצא הטיפול שהכי נכון לכם. נסו, תיהנו, והעיקר – תהיו בריאים.