להכין את הגוף להריון

באנגלית אומרים ש"הורות מתחילה עוד לפני ההריון" (Parenting Starts Before Pregnancy). זהו אחד התיאורים הממצים ביותר של התהליך המורכב הזה, שמתחיל ברגע שאתם מחליטים להביא ילד לעולם, ומגיע לשיאו ברגע שבו אתם מחבקים את הילד הזה בפעם הראשונה.

מי שעדיין לא הגיע לפרק ההריון בחיים, נוטה לחשוב שהכניסה להריון היא כמעט אוטומטית: בייצת? שכבתם? מזל טוב. מי שכבר נמצא שם שמע על — או חווה בעצמו — אלף מכשולים קטנים: ממחזורים לא סדירים ועד הפרעות הורמונליות כמו שחלות פוליציסטיות. גם כאשר מצליחים להיכנס להריון, לא תמיד קל לשמור עליו — וכמובן שכל קושי, אם בהתעברות ואם בשמירה על ההריון, רק מלחיצים אתכם ומקשים עוד יותר על העניינים.

על רוב המכשולים האלה ניתן להתגבר באמצעות טיפול נטורופתי, שהוא מוכח ומבוסס מדעית. הרפואה הנטורופתית היא גישת טיפול טבעית שמתמקדת בטיפולים טבעיים המחזירים את הגוף לאיזון טבעי ומשיבים לו את היכולת לרפא את עצמו. אם המילה "איזון" נשמעת לך עמומה במקצת, חשבי על ההרגשה הבסיסית של חיוניות ושל בריאות טובה. זה בדיוק המצב שבו יהיה לך קל ופשוט יותר להיכנס להריון ולשמור עליו. הילד שלך גדל בתוכך, וכמו זרע שנובט באדמה, הוא לוקח ממך את כל החומרים הדרושים לו לגדילה. ההריון יגבה ממך הרבה, פיזית ורגשית, ולכן חשוב שתגיעי אליו בבריאות טובה, במשקל תקין ובתזונה מאוזנת.

כנטורופתית מוסמכת, אשמח לסייע לך להגיע להריון בבריאות מיטבית. לצורך כך אפגש איתך כבר בשלב התכנון, אסייע לך לגבש שיטת תזונה טובה שתתאים לך, אעשה סדר בג'ונגל תוספי המזון, ואטפל יחד איתך בבעיות בריאותיות ורגשיות שאת סוחבת איתך. לרשותי עומדים כלים רבים, החל מטיפול תזונתי וצמחי מרפא, ועד טיפולי מגע, רפלקסולוגיה ופרחי באך. כל אלה נותנים מענה כולל לכל מה שאת, גופך ותינוקך לעתיד צריכים.

מנסים ולא מצליחים?

אם אתם מתקשים להיכנס להריון, ושוקלים טיפולי פוריות, אני ממליצה שתנסו קודם את הגישה הטבעית. הגישה התרופתית היא יעילה, אבל יש לה מחיר משלה. התרופות שניתנות בה נעות על קשת רחבה, מהשראת ביוץ (איקקלומין ואחרות) ועד דיכויו (לפני שאיבת ביציות), אבל כולן משחקות במערכת ההורמונלית — ואת כבר בטח יודעת איך את מרגישה כשהמערכת ההורמונלית שלך משתגעת. תופעות הלוואי הרווחות שלהן עלולות לכלול דכדוך, תשישות, הפרעות בעיכול, יובש בפה ובנרתיק, רגישות בחזה וגלי חום, הכל בהתאם לתרופה הספציפית.

הגישה הטבעית, לעומתה, היא עדינה הרבה יותר, ומתמקדת באיזון רב מערכתי: במקום לטפל רק במערכת ההורמונלית, היא שואפת להביא את כל מערכות הגוף למצב תקין, כך שבעיית הפוריות תיפתר כהיבט של החלמה רחבה יותר. יש נשים ששינוי תזונתי יפתור להן את הבעיה, יש כאלה שיזדקקו לצמחי מרפא שיסייעו לאזן את המערכת ההורמונלית שלהן, ויש כאלה שהחסימה נמצאת אצלן בראש. בטיפול נאבחן את הבעיה ונתקוף אותה מכל הכיוונים, ובמקביל נחזק אותך ונשמור על אופטימיות ואמונה.

אם את כבר נמצאת בטיפולי פוריות, זו ודאי תקופה לא קלה עבורך. נוכל להיפגש בין הטיפולים, להתכונן אליהם ולהתחזק פיזית ורגשית לקראת הטיפול הבא. תוכלי גם לבוא רק כדי להתפנק בעיסוי טוב או בטיפול רפלקסולוגי, שיתנו לך קצת שקט וזמן לעצמך.

את בהריון? בשעה טובה!

איזה כיף! מחכות לך כל כך הרבה התרגשויות, כל כך הרבה ציפייה והפתעות. אשמח מאוד להפגש איתך לאורך הדרך, לחזק אותך פיזית, להקל על בחילות, צרבות, בצקות וכאבים. לענות על כל שאלה, לעשות סדר בבלגן, להרגיע פחדים ומתחים — ובעיקר להכין אותך ללידה בריאה וטובה וללוות אותך במהלכה.